Nawigacja: Monitoring urządzeń „AE”
Zapotrzebowanie na stałe monitorowanie i ocenę stanu technicznego obiektów przemysłowych, stanowiących zagrożenie dla ludzi i środowiska naturalnego, jest coraz ważniejsze i staje się współczesną koniecznością. W uzasadnionych przypadkach można odstąpić od okresowego nadzoru i kontroli obiektów w zamian za zastosowanie systemu stałej diagnostyki akustyczno-emisyjnej (monitoring AE).
Celem monitoringu diagnostycznego jest:
• ujawnienie we właściwym czasie wad w konstrukcji;
• zbieranie i przechowywanie danych diagnostycznych;
• prognozowanie zmian stanu technicznego konstrukcji w czasie;
• automatyzacja diagnostyki technicznej,
• obniżenie roli czynnika ludzkiego przy tworzeniu i ocenie wyników
diagnostycznych.
„AED Polska” Sp. z o. o. w dziedzinie monitoringu diagnostycznego proponuje Zleceniodawcy:
• przeprowadzenie techniczno-ekonomicznego uzasadnienia monitoringu diagnostycznego obiektów Zleceniodawcy (analiza ekonomiczna);
• wyprodukowanie aparatury i oprogramowania dla monitoringu diagnostycznego; lub
• świadczenie usług serwisowych oraz nadzór autorski w terminach uzgodnionych ze Zleceniodawcą.
Przy ocenie ekonomiczno-technicznej oferowanej diagnostyki obiektu (monitoring- AE), uwzględniamy nie tylko specyfikę konstrukcyjną i eksploatacyjną badanego obiektu, ale także:
• skutki zniszczenia konstrukcji – finansowe i ekologiczne;
• utrudnienia w dostępie przy przeprowadzeniu diagnozowania;
• charakterystykę żywotności obiektu lub konstrukcji.
Aparaturowa część systemu monitorowo – diagnostycznego wykonana jest na bazie zespołu „Lel”, mającego możliwość przekazywania informacji z przemienników pierwotnych po kablach lub przez radiokanał.
Zespół ma bloki kontroli akustyczno-emisyjnej dla ujawnienia pęknięć i wad, podobnych do pęknięć, które powstają w procesie eksploatacji obiektu, bloki tensometryczne dla dokonania pomiaru naprężenia i odkształcenia, bloki diagnostyki drgań i bloki pomiaru szybkości korozji i parametrów technologicznych środowiska.
Dotychczasowe doświadczenie w zakresie monitoringu diagnostycznego (monitoring- AE), wskazuje, że zastosowanie tej metody pozwala skutecznie zapobiec katastrofom technologicznym, zagrożeniom dla ludzi i środowiska, a koszty badań są bardzo niskie w stosunku do strat powstałych przy wypadkach w instalacjach i obiektach przemysłowych.
Świadczenie usług – to m.in. szkolenie personelu Zleceniodawcy w zakresie eksploatacji systemu monitoringu diagnostycznego, adaptowanie zabezpieczenia programowego przy uruchomieniu systemu, nadzór autorski w okresie, uzgodnionym ze Zleceniodawcą.
Poniżej przedstawiamy skróconą prezentację oraz zasadę funkcjonowania systemu monitoringu obiektów i urządzeń technicznych KDM-AE:
Najnowsze wiadomości
Laboratorium Acoustic Emission Diagnostic Polska Sp. z o. o. z dniem 30 marca 2018 roku uzyskało Świadectwo Uznania Laboratorium nadane przez Urząd Dozoru Technicznego do prowadzenia badań laboratoryjnych pod numerem:
LBU-242/27-18 zgodnie z PN-EN ISO/IEC 17025:2005.
Już dzisiaj możesz wykonać kompleksową diagnostykę urządzenia technicznego dozorowanego metodą Emisji Akustycznej
– bez potrzeby opróżniania urządzenia,
– bez potrzeby wstrzymywania cyklu pracy,
– bez potrzeby inspekcji wewnętrznej ,
– bez potrzeby rozizolowywania urządzenia,
– bez potrzeby utylizacji magazynowanego medium,
Wybierz AED Polska Sp. z o. o. a doradzimy i opracujemy program badań technicznych pod kątem konkretnego urządzenia, zweryfikujemy niezbędne wymagania stawiane przez Urząd Dozoru Technicznego, dzięki czemu Tobie pozostanie bezpieczne eksploatowanie urządzenia w ramach Utrzymania Ruchu oraz zaoszczędzony czas oraz środki finansowe.
Prześlij na adres e-mail: aed@aed-polska.pl swoje dane kontaktowe oraz zagadnienie którym jesteś zainteresowany – gwarantujemy że odpowiedni dział AED Polska Sp. z o. o. skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin, celem omówienia sprawy.
Nasze nagrody i wyróżnienia:
Acoustic Emission Diagnostic Polska Sp. z o.o.
posiada wdrożony
Zintegrowany System Zarządznia
Jakością wg. ISO 9001/ISO 14001/ISO 45001